27 березня відбудеться міжнародний благодійний концерт-телемарафон Save Ukraine

У неділю, 27 березня, о 17:30 за європейським часом з Варшави (18:30 за Києвом) на базі польського телеканалу TVP розпочнеться міжнародний благодійний концерт-марафон на підтримку України Save Ukraine — #StopWar. Ключові меседжі проєкту — #StopWarInUkraine, #stoprussia, #NoFlyZoneUA, #CloseTheSky, #StandWithUkraine. У межах двогодинного ефіру, який ретранслюватимуть телеканали близько 20 країн Європи та світу, а також стрімінгові платформи та соцмережі, — музиканти, митці, громадські активісти, лідери думок, актори, художники, спортсмени, волонтери з усієї планети виступатимуть за підтримку України. Водночас, до, під час та після трансляції відбуватиметься збір коштів на вирішення гуманітарних проблем, спричинених військовим вторгненням РФ на територію України.

В Україні телемарафон показуватимуть усі телеканали та платформи, що транслюють марафон «Єдині новини», серед яких мовники 1+1, ICTV, СТБ, 2+2, Україна, Інтер, Рада, Суспільне, додатково — канали ТЕТ, Новий, М1, НТН та К1, а також платформи Київстар ТБ, 1+1 video, YouTV, MEGOGO, Oll.tv, Sweet.tv, Volia.

Для глядачів зі всього світу трансляція буде доступна на YouTube-каналі 1+1 та на міжнародних версіях телеканалів, зокрема 1+1 International, ICTV Ukraine, Інтер+, Україна 24 тощо.

Ведучі заходу — українці Тімур Мірошниченко і Маша Єфросиніна.

Серед запрошених гостей, які попередньо звертатимуться до багатомільйонної аудиторії, — всесвітньовідомі гурти Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, артисти Craig David, переможці «Євробачення» Salvador Sobral та Netta й інші. Також до телемарафону доєднаються українські виконавці, серед яких Даха Браха, Руслана, THE HARDKISS, Jamala, Go_A, MONATIK, Alyona Alyona та інші.

Крім цього, з нагоди заходу в багатьох містах світу будуть організовані фан-зони для перегляду телемарафону.

«Уся медіаспільнота України зосереджена над кількома надважливими завданнями — донести всьому цивілізованому світу, що Україна зараз є для нього щитом від РФ, що нам необхідна своєчасна підтримка та закриття неба. І що насувається гуманітарна криза, і Україні вкрай потрібна допомога. Тому ми голосно говоримо про це, будемо це робити надалі. За допомогою журналістської роботи, за допомогою музики, за допомогою обʼднання сотень тисяч людей в усьому світі», — коментує Ярослав Пахольчук, генеральний директор 1+1 media та співвласник фестивалю Atlas.

Телемарафон Save Ukraine — #StopWar реалізується 1+1 media, командою фестивалю Atlas та за підтримки національного мобільного оператора Київстар, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства закордонних справ, а також Міністерства соціальної політики. Ідейними натхненниками проєкту є фестиваль Atlas та Київстар.

«Україна робить все для того, щоб зупинити війну та припинити кровопролиття. Щоб звільнити міста з блокад, щоб почати відновлювати нашу країну. Організовуючи цей марафон, ми хочемо вкотре наголосити, що в Україні не відбувається «військова спецоперація». В Україні триває жорстока безпідставна війна, яку у варварський спосіб розпочала росія. Цивілізований світ має бути проактивним у питанні захисту, підтримки та допомоги Україні. Мало просто спостерігати за війною росіян проти українців із-за кордону. Адже наша країна захищає від путіна всю Європу. Нам потрібна безпольотна зона над Україною — закрите небо, а також зброя. Це врятує життя багатьох невинних. Тому меседж #CloseTheSky та #NoFlyZoneUA має почути світ», — прокоментував Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

«Війна руйнує наші міста, але вона ніколи не зруйнує нашу волю та прагнення жити у вільній країні. Національний спротив об’єднав українців та весь демократичний світ у спільній меті – вигнати всіх окупантів з нашої землі та захистити безневинних людей. Військові, волонтери, лікарі, звичайні люди, які приймають в себе вдома переселенців або виходять з українськими прапорами на марші в тимчасово окупованих містах, наші технічні спеціалісти, які працюють навіть під обстрілами, щоб відновити зв'язок – всі ми герої. Але щоб остаточно перемогти нам треба ще більш рішуча підтримка західних партнерів та всього цивілізованого світу. І Київстар буде закликати до цього всіма можливими способами – через підтримку таких концертів для збору коштів, роботу з медіа та з нашими партнерами по всьому світу», — коментує Тетяна Лукинюк, директорка з розвитку продуктів на масовому ринку Київстар.

Графічним символом телемарафону, навколо якого будується вся візуальна комунікація, став соняшник, створений українським художником Даніелем Скрипником. Організатори розповідають, що така колаборація дозволить достукатися до ще більшої аудиторії, оскільки роботами Даніеля захоплюються у багатьох країнах світу.

«Зараз квітка соняшника символізує всю Україну. Я вкладав персональні символи та емоції в нього. Соняшник є спостерігачем, який бачить різні події навколо. Він сенсор, що відчуває емоції. Він візуалізує кожного, хто стикався зі сторонніми поглядами. Соняшник виростав у різних аспектах, але саме зараз, у найстрашніший та емоційний момент, соняшник розкрився. Дивлячись на Україну, відчуваючи кожного українця, він просить бути поміченим усім світом. Він просить світла», — розповідає художник Даніель Скрипник.

Організатори наголошують, що фінансовий збір здійснюється на офіційні рахунки в НБУ Міністерства соціальної політики України, а кошти будуть направлені на задоволення продовольчих потреб та облаштування місць розміщення біженців та громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце свого проживання, забезпечення їх одягом та взуттям, надання ліків та медичних препаратів; забезпечення населення товарами першої необхідності, надання одноразової грошової допомоги, задоволення інших першочергових потреб життєдіяльності людини тощо.

Реквізити для фінансової підтримки вирішення гуманітарних проблем в Україні:

UA

Банк: Національний банк України

МФО 300001

Рахунок No UA823000010000032302338301027

код ЄДРПОУ 37567866

Отримувач: Міністерство соціальної політики України