Коли час міняти картриджі у фільтрах для води
Проточні та глекові фільтри дозволяють у будь-який момент отримати чисту питну воду. Однак не варто забувати про їхнє обслуговування. Потрібно регулярно міняти розхідники — картридж для фільтра. Як це робити і не запізнитися із заміною?
Коли потрібно міняти картриджі
Про явне забруднення зазвичай говорить зміна смаку, кольору чи запаху води. Звертайте увагу на те, як виглядає сам елемент, що фільтрує. Більшість фільтрів мають непрозору колбу, тому вам доведеться розібрати конструкцію. Яскраво виражений рудий, коричневий або іржавий колір — ознака того, що настав час заміни.
Який картридж вибрати для заміни
У магазині Екософт представлені десятки картриджів. Що з цього потрібно саме вам? Найкращий варіант — картриджі від виробника самого фільтра. Це виключить проблеми із сумісністю.
З фільтром-глечиком все просто: там лише один картридж. Він виконує відразу багаторівневе очищення: від хлору, заліза, бактерій тощо. Всю цю інформацію зазвичай можна знайти у документації. А ось у проточних моделей буває до трьох змінних картриджів. Їх можна придбати і одним комплектом, і окремо. У технічних параметрах зазвичай зазначено сумісні моделі фільтрів. На це потрібно звертати увагу.
Заміна картриджа у проточному фільтрі
Заміна триває не більше 15 хвилин. Інструкція:
- Перекрити воду і відкрити кран, щоб скинути тиск, що залишився. У колбах все ще залишиться невелика кількість води. Перед демонтажем слід поставити ємність під фільтр. Якщо конструкція висить у тісному місці під раковиною, її краще зняти. Обов'язково зверніть увагу на те, як були підключені водовідвідні трубки.
- Відкрутити колби. Зазвичай зробити це вручну складно, тому рекомендуємо скористатися спеціальним комплектним ключем. За потреби його можна купити окремо. Зауважте, що багато колб відкручуються за годинниковою стрілкою. Воду, що залишилася, можна злити в раковину, а старий фільтруючий елемент — викинути.
- Ретельно промити стінки колби. Можна використовувати розчин лимонної кислоти або оцту. Допускається застосування звичайного засобу для миття посуду. Головне, після завершення роботи все якісно промити чистою водою.
- Звернути увагу на кільце ущільнювача, яке стоїть у верхній частині. За сильного зносу його необхідно замінити, інакше дуже скоро ви зіткнетеся з протіканням. Кільця під вашу колбу можна купити у спеціалізованих магазинах.
- Встановити картридж по центру колби, перевірити розташування кільця ущільнювача і поставити всю конструкцію назад на місце. Затягуйте сильно, але не занадто.
Описану процедуру потрібно виконати і з картриджами, що залишилися. Після цього рекомендується промити систему (і водночас перевірити герметичність). Методики можуть різнитися залежно від фільтра й типу замінених картриджів. Інформацію завжди можна дізнатися у виробника.
Загалом вам потрібно пропустити через фільтр певний об'єм води, після чого переконатися у відсутності домішок. У ході процесу обов'язково спостерігайте за водовідвідними трубками, щоб оперативно виявити протікання.