Олег Скрипка випустив кліп-епос “Номад”, створений за допомогою штучного інтелекту

Український рок-музикант та мультиінструменталіст Олег Скрипка вперше за 2 роки  випустив свій новий відеокліп на пісню “Номад”. Кліп вже можна подивитись на YouTube.

“Номад” – це емоційний військовий епос, який розповідає історію героя, воїна-мандрівника, що мріє повернутися додому, до себе. Це відео не лише візуалізація музичного твору – це спроба осягнення внутрішнього світу героя та його нелегкий та непередбачуваний шлях, що, напевно, долає сьогодні кожен із нас.

Номадами з давніх часів називали кочівників, які мандрували світом. Але існують і сучасні номади: вони жертвують комфортом, стабільністю і затишком, заради важливої мети. Номад – це романтичний узагальнений чоловічий образ, який попри складні турбулентні часи залишається вірним своєму Я та власним відчуттям. 


“Це відео про кожного з нас, про шлях кожного українця – козака-вояка, що усвідомлює, його головна місія зараз є оборона рідної землі. А українська земля предстає в образі жінки й турботно плете ту чарівну кольчугу, яка врятує воїна-мандрівника, ділиться Олег Скрипка. – І ця подорож триває вже багато сторіч, і саме нашому поколінню випало її завершити, подолати північного змія, бо завжди добро перемагає зло. Так було, є і буде. Саме про це наш епос “Номад” – про закон світобудови, про скору, невпинну перемогу добра”.

Режисеркою кліпа виступила Аліна Діанова, яка відома своїми відеороботами для італійського співака Андреа Бочеллі, канадського співака Девіда Фостера, гурту Друга ріка та інших.

В процесі роботи над «Номадом» команда Аліни прагнула внести інноваційні прийоми у світ музичного кінематографа, частково використовуючи Штучний Інтелект. Це стало ключовим елементом для створення вражаючих візуальних ефектів та глибокого емоційного зв’язку з аудиторією.

“Номад” – це алегорична подорож у світ українських міфів у контексті сучасних реалій. Ми відчуваємо, що кожен глядач знайде у цьому творі щось особливе, персональне і захоплююче, – розповідає Аліна Діанова. – За ідеєю, мандрівник-герой, що прокладає свій тернистий шлях та зустрічається у битві із могутнім ворогом, перемагає лютого східного змія засобом магічної підтримки Матері – Землі, Коханої – Дружини, любові у всіх її проявах, створюючи неповторний та вражаючий наратив перемоги”.


Унікальність музичного відео була досягнута в тонкому художньому поєднанні двох інноваційних технологій віртуального виробництва та Штучного Інтелекту, для створення вражаючих візуальних ефектів та глибокого емоційного зв’язку з аудиторією. 

Зйомки відбувалися у студії розширеної реальності і віртуального виробництва One Location xR studio, в процесі яких були використані фотореалістичні віртуальні простори, як тло на LED екранах, межі яких були розширені та поєднані з реальними побудованими ландшафтними сценами, реквізитом і декораціями. Таким чином команда змогла створити масштаб та відтворити унікальні види гір, водоспадів та степів. Це було спробою втілити унікальні архетипічні образи героїв у відверто сучасний контекст.

Пісня “Номад” також має й англомовну версію, орієнтовану на європейського та американського слухача.

Цього року Олегу виповнюється 60 років. До цієї дати в Києві в концертному залі STEREO PLAZA запланований великий ювілейний концерт Олега Скрипки з НАОНІ.

Також цього року виповнюється 20 років з дня проведення першого Міжнародного фестивалю етнічної музики “Країна мрій”.

Під відео глядачі вже залишають свої відгуки про нову відеороботу Олега Скрипки: